Profil trenéra

Soňa Karásková

Za svůj pozitivní vztah ke sportu vděčí Soňa především svému tatínkovi, který ji od malička podporoval při všemožných sportovních aktivitách od plávání po jízdu na kole. Dlouhých 20 let se věnovala jezdectví. Začínala právě pod trenérským dohledem svého tatínka, který ji nikdy nešetřil. Jak ale dnes sama přiznává, moc jí to pomohlo nejen ve sportu ale i do života. Je zvyklá dřít na sobě co to jde, miluje soutěžení a nesnáší prohry. CrossFitu se naplno věnuje přes dva roky. Tvrdě trénuje, aby patřila mezi nejlepší a mohla své síly začít co nejdříve poměřovat s atlety v zahraniční konkurenci.

CrossFit Ocenění:

Rok 2016

1. místo – Fit Monster 2016 – kategorie ELITE
1. místo – Cross Get Up Challenge 2016 – kategorie ELITE

2. místo – Crossfit Games OPEN
2. místo – Czech Beast 2016 – kategorie ELITE

Rok 2015

1. místo – Czech Beast 2015 – kategorie SPORT
1. místo – CFT Battle Brno 2015 – Women

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč:
Největší inspirací je pro mě můj osobní úspěch. 🙂 Inspiruje mě i mnoho dalších atletů, nedokážu ale říct, kdo konkrétně nejvíc. 🙂 Mám taky ráda všechny atletky blondýny. 😀

Co mě baví kromě CrossFitu:
Můj pes Blake. 🙂 Jízda na koni a relax v přírodě.

Co dalšího na sebe prásknu:
Bohužel, neumím moc odpočívat a občas jsem mlsnější než koza. :D

Profil trenéra

Michal Mička

Několikanásobný český juniorský mistr ve vzpírání, který se vzpěračcské disciplíně věnuje od svých 13 let si svůj život bez sportu nedokáže představit. Za svůj největší dosavadní úspěch považuje zisk 5. místa na mistrovství Evropy juniorů do 17 let ve švédském Landskrone. Pohyb je alfou a omegou jeho života. Kromě toho, že je slavný vzpěrač, se taky dva roky intenzivně věnoval moderní disciplíně MMA (Mixed Martial Arts). Postupně si však začal přidávat kondiční cvičení a s velkou vervou se naplno opřel do CrossFitu, který je pro něj v současnosti sportem číslo 1. Práce je tak zároveň jeho koníčkem a sám Michal přiznává, že už by neměnil.

CrossFit Ocenění:

Rok 2016
2. místo – Double Cross Challenge 2016
3. místo – Crossfit Redoupt Summer Challenge 2016
2. místo – Get up Challenge Plzen 2016

Rok 2015
1. místo – Crossfit Games OPEN
2. místo – Central Europe Throwdown
7. místo – Swiss Alpine Battle

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč:
Nejvíc mě asi inspiroval příběh Lance Armstronga. Velká dřina na kole, vrátil se na vrchol po vítězství nad rakovinou, založil nadaci pro boj s rakovinou… a celkově jeho životní příběh. Ať si říká kdo chce co chce, v tom co dokázal, je frajer!

Co mě baví kromě CrossFitu:
Rodina, přátelé, tanec a zábava… není všechno jenom sport, je třeba se bavit. 🙂

Co dalšího na sebe prásknu:
Rád jím a moc, takže mě na oběd radši nezvěte. 🙂 A neprásknu vám už nic, zjistěte si to sami.

Profil trenéra

Honza Vlček

Fotbal byl od malička sport, kterému se Honza věnoval. Díky své šikovnosti se po absolvování sportovní fakulty dostal jako kondiční trenér k ligovým fotbalistům. Naskytla se mu tak příležitost vyzkoušet si svůj nejoblíbenější sport z druhé strany. Začala ho ale bavit vlastní kondiční příprava a tak ze dne na den pověsil kopačky na hřebík a začal s CrossFitem. Od rekreačního cvičení postupně sbíral odvahu na závody a první stání na bedně vítězů na sebe nenechalo dlouho čekat. CrossFit Honzu ovlivnil v mnoha směrech, ale hlavně ho naučil překonávat vlastní limity.

CrossFit Ocenění:

Rok 2015

3. místo – Bestie Open, Brno, 2015

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč: Petr Schlegel a Erik Toth. Lidi, se kterýma jsem měl možnost měsíce trénovat a vím, že do toho dávají vše, a navíc strašně moc o CrossFitu vědí. Jsou to kamarádi, trenéři a inspirace.

Co mě baví kromě CrossFitu: Všeobecně sport, bez rozdílu. Pak taky pláže a teplíčko. 🙂 A určitě historie, kterou jsem vystudoval na VŠ. 

Co dalšího na sebe prásknu: Nejoblíbenější jídlo jsou těstoviny. 🙂 Ze cviků mi nejméně sedí wallbally, a nejvíc mi jdou gymnastický prvky a vlastní váha. Nemám rád, když mi něco nejde. 😀

Profil trenéra

Ondra Starosta

Jako malého kluka Ondru uchvátilo karate. Už si sice prý nevzpomíná, jak k němu přišel, ale trochu ho podezíráme, že Karate Kid u něj zabral na celé čáře i přesto, že v jeho dětství už to byl tak trochu film pro pamětníky. 🙂 Od 8 let věku se karate věnoval s velkou vervou zhruba 5 let. Na základní škole se pak ještě více seznámil s florbalem a začal závodit, přidal navíc atletiku se specializací na krátké vzdálenosti. Sprinty na 60 metrů mu šly skvěle a tak jako junior reprezentoval v běhání za Spartu. Klasické, funkční fitness v posilovně začal dělat v 16 letech pod vedením trenéra, který je mistr světa ve shybech a dodnes mu je Ondra vděčný za praxi a vědomosti, které od něho získal. Jak to tak bývá, po 5 letech zvedání činek v posilovně už se začal nudit a poohlížet, kam by svoje sportovní snažení nasměroval dál. Na CrossFit začal chodit díky své přítelkyni, která ho vzala na první lekci zhruba před 2 lety. CrossFit ho baví moc, a jak sám nadšený dříč a sportovec říká, je pro něj tento sport ideální ve všech směrech, protože člověk tak může plně využít potenciál svého těla. Hnacím motorem je pro Ondru vize účasti na CrossFit Games.

CrossFit Ocenění:

Rok 2016

8. místo – Cross Get Up Challenge 2016 – kategorie ELITE

Kdo mě ve sportu inspiruje a proč:
Upřímně, nikdo konkrétní mě nenapadá. Je spousta inspirujících lidí, ale já se soustředím především na sebe. Nejdůležitější podle mě je, aby člověk čerpal sílu ze sebe samého. Inspirací jsou mi pak moje vlastní zlepšení.

Co mě baví kromě CrossFitu:
Dobře jíst, takže si často a rád připravuju vlastní jídlo z kvalitních surovin. Baví mě taky všechno, co je nějakým způsobem spojené s vodou, takže klasicky plavání, potápění a cokoliv dalšího si dovedete představit. Vyrážíme taky občas s přítelkyní i někam na parket za moderním tancem. 🙂 Umění, divadlo a balet jsou moje vášně (pasivně samozřejmě). 🙂

Co dalšího na sebe prásknu:
Mám křivé prsty u nohou (a to jako fakt hodně) :D

Petr FiserTrenéři